PODPOŘIT KINTARI
Projekty

Výstavba ekologické školky v Ngolangu

První školku ve vesnici Ngolang vybudovalo Kintari v roce 2011. Od té doby zde zajišťovali indonéští učitelé společně s českými dobrovolníky výuku indonéštiny a anglického jazyka. Po sérii několika zemětřesení byla ale původní klasicky stavěná budova poškozena a nebyla nadále bezpečná pro užívání. Kintari Foundation uspořádalo veřejnou sbírku-kampaň, díky níž se podařilo vybrat potřebné finance na stavbu nové, odolné a dlouhodobě udržitelné školky. Kampaň se uskutečnila v roce 2018 a přispělo na ní neuvěřitelných 300 lidí.

Díky tomuto zájmu a pomoci ještě v témže roce začala i výstavba. Samotný návrh a výstavbu řídil slovenský architekt žijící v té době v Sydney, Michal Krátký. Připravil návrh a celou výstavbu na Lomboku i osobně po dobu 4 měsíců vedl.

Nová školka byla slavnostně otevřena v září roku 2018 a je plně využívána ke každodenní výuce i hrám jak uvnitř tak i na venkovním hřišti. Celá stavba je vystavena z přírodních materiálů, jako je bambus, kámen, sušené cihly a dřevo. Je to první stavba svého druhu v okolí.

PODPOŘIT KINTARI