PODPOŘIT KINTARI
Projekty

Otevření první počítačové učebny na Lomboku

Zatím nejnovější projekt spuštěný na konci roku 2019 se Kintari foundation povedl realizovat díky navázání spolupráce s celosvětově známou technologickou firmou HP Inc.

Konkrétně jeho pobočka v Singapuru nabídla naší organizaci spolupráci na vytvoření první počítačové učebny na Lomboku. Jejich program pro zlepšení počítačové a technologické gramotnosti nám zajistil 18 počítačů HP + příslušenství a také prostředky k provozování této učebny.

Díky tomu jsme navíc byli schopni vytvořit jedno placené místo pro místního učitele, který dostal učebnu a s ní spojené kurzy pro začátečníky i mírně pokročilé na starost.

Kintari foundation zde začalo vyučovat své stávající kurzy angličtiny za použití nejnovějších technologií. Na začátku roku 2020 jsme také otevřeli dva kurzy pro veřejnost. Tyto kurzy jsou zaměřeny na úplné začátečníky, co se počítačů a dalších technologií týče.

Tento projekt si klade za cíl rozšířit počítačové znalosti mezi místní obyvatele a pomoci jim tak ve shánění práce v již tak rozrůstající se oblasti. S příchodem speciální ekonomické a turistické oblasti Mandalika bude v nově postavených hotelích a restauračních zařízeních schopnost pracovat s počítačem nutností.

PODPOŘIT KINTARI