PODPOŘIT KINTARI
Projekty

Humanitární pomoc po zemětřesení

V roce 2018 zasáhla Lombok dlouhá série velmi silných zemětřesení. Tato katastrofa zasáhla těžce především sever ostrova, který je poměrně vzdálen od jihu ostrova, kde působí Kintari foundation.

Okamžitě po těchto zemětřeseních Kintari otevřelo finanční sbírku na pomoc lidem v zasažených oblastech. Kintari vedle veřejné sbírky uspořádalo také několik benefičních představení, dobročinnou aukci a spustilo prodej indonéských rukodělných výrobků za 50% ceny. Veškeré finance z představení a ze sbírky byly okamžitě použity na nákup nejnutnější pomoci lidem v zasažených oblastech. Na tuto pomoc se vybralo více než 250 000 Kč.

Česko indonéský Kintari tým rozvážel humanitární pomoc do postižených oblastí několik měsíců od srpna do prosince 2018 a následně Kintari pomohlo i s vybudováním několika domů rodinám, které si novou stavbu příbytků nemohly dovolit
To, čeho jsme byli po příjezdu svědky, nás všechny šokovalo. Kompletní destrukce a srovnání celých vesnic se zemí. Bylo jasné, že nejvíce budou třeba základní potraviny, voda i stany pro všechny bez střechy nad hlavou.
Děkujeme tímto také všem přispěvatelům za velmi důležitou a potřebnou pomoc.

Do dnešního dne se některé oblasti z těchto zemětřesení zcela ještě nevzpamatovaly, a však situace se na Lomboku uklidnila, a tak pokud přemýšlíte, jak místní nejlépe podpořit, přijeďte na Lombok a přispějte k rozvíjejícímu se turismu nebo k práci Kintari přímo tady na místě.

Patří sem také zmínit zapálení, odhodlání a odvahu našich dobrovolníků, kteří, ač na Lombok jeli vyučovat angličtinu, neváhali ihned vyrazit a pomoci přímo v postižených oblastech. Sami byli mnohé noci nuceni spát venku právě kvůli hrozícímu nebezpečí dalších otřesů. Jejich odvaze a nasazení moc děkujeme.

PODPOŘIT KINTARI